Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 czerwca 2017

W dniu 7 czerwca 2017 r. (tj. środa) w świetlicy w Serokomli odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – p. Andrzejem Kożuch. 

Powiatowy Rzecznik Konsumentów przybył do Serokomli na specjalne zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Serokomli oraz Klubu Seniora, działającego na terenie gminy.

W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Serokomla – p. Piotr Chaber, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Serokomli – p. Agnieszka Ponikowska wraz z pracownikami oraz mieszkańcy gminy.

Spotkanie miało charakter otwarty, bowiem wzięły w nim udział osoby zainteresowane tą tematyką.

Pan Andrzej Kożuch przedstawił zebranym charakter swojej pracy, w której przede wszystkim skupia się na realizowaniu zadań na podstawie przepisów z zakresu ochrony konsumentów i konkurencji.

Wśród zadań należących do Powiatowego Rzecznika Konsumentów jest bezpłatne poradnictwo i udzielanie informacji prawnej. W związku z tym p. Andrzej Kożuch przedstawił jakie prawa ma konsument i jakie obowiązki musi wypełniać. Swoją wiedzę poparł przykładami z życia codziennego, które mogą spotkać każdego. Ponadto była możliwość dyskusji na ten temat.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów przedstawił procedurę składanie reklamacji, wskazując różnicę pomiędzy gwarancją a niezgodnością towaru z umową, różnicę między gwarancją a rękojmią itp.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów współdziała z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Inspekcją Handlową i organizacjami konsumenckimi. Może także wytyczać powództwa na rzecz konsumentów i wstępować do toczącego się postępowania. Pan Andrzej Kożuch zachęcał do kontaktu z nim, podając dane kontaktowe.

Spotkanie Rzecznika Konsumentów z Seniorami, nie było przypadkowe, ponieważ to właśnie te grupa społeczna coraz częściej spotyka się z nieuczciwymi działaniami przedsiębiorców. Ponadto bardziej narażeni są oni na oszustwa i wykorzystanie. Dlatego też, to spotkanie było okazją do przekazania wiedzy na temat praw konsumentów i przedyskutowania najczęstszych problemów zgłaszanych rzecznikowi.

 

Bardzo serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Kożuch za przybycie i przedstawienie cennych informacji z zakresu ochrony konsumentów.

 

Kontakt z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów:

Starostwo Powiatowe

Ul. Piłsudskiego 17

21-400 Łuków,

Pokój nr: 215

Telefon: (25) 798 221 03 wew. 150

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie