Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Serokomli informuje o nowym okresie zasiłkowym w świadczeniach rodzinnych i funduszu alimentacyjnym

Przypominamy, że świadczenia z rodzinne jak i świadczenia z funduszu alimentacyjnego przyznawane są na roczne okresy świadczeniowe, które trwają :

  • w przypadku świadczeń funduszu alimentacyjnego od dnia 1 października do dnia 30 września następnego roku kalendarzowego.
  • w przypadku świadczeń rodzinnych (tj. zasiłku rodzinnego i dodatków) od dnia 1 listopada do dnia 31 października następnego roku kalendarzowego.

 Aby zachować ciągłość uprawnień do przedmiotowych świadczeń należy złożyć nowy wniosek w terminie do dnia :

  • 31 października – świadczenia z funduszu alimentacyjnego,
  • 30 listopada – świadczenia rodzinne.

 Wnioski o ustalenie uprawnień do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres zasiłkowy 2023/2024 można składać :

  • od dnia 1 lipca 2023 r. w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu Empatia
  • od dnia 1 sierpnia 2023 r.  w formie papierowej.

 W związku z ostatnimi nowelizacjami ustaw obowiązują nowe formularze wniosków.

Wszystkie niezbędne formularze dostępne będą w siedzibie GOPS

Prawo do świadczeń rodzinnych jak i świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2023/2024 będzie ustalane na podstawie dochodów członków rodziny osiągniętych w 2022 r.  (pomniejszonych o dochody utracone oraz powiększonych o dochody uzyskane). Kwoty świadczeń oraz kryteria dochodowe do świadczeń rodzinnych pozostają bez zmian.

Podwyższone zostało kryterium dochodowe do funduszu alimentacyjnego do kwoty 1.209,00zl.